Rólunk
Csapatunk
Az Evészavarokról csapatában elkötelezett és lelkes önkéntesek dolgoznak, akik számos különféle projektben tevékenykednek. Munkájuk magába foglalja a pszichoedukációs előadások szervezését és megvalósítását, az önsegítő csoport működtetését, valamint a szakmai tartalomgyártásban való aktív részvételt. Csapatunk célja, hogy támogatást és tájékoztatást nyújtsunk mindazok számára, akik érintettek az evészavarokban, illetve azok számára, akik többet szeretnének megtudni az evés- és testképzavarokról.
Tűzkő Bora
Zenekultúra szakos egyetemi hallgató, a Gyógyuló Evészavarosok Online Önsegítő Csoportjának kezdeményezője, tapasztalati szakértő
Király Lilien
Pszichológusjelölt, a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány önkéntes munkatársa, tapasztalati szakértő
Tűzkő Bora
Tűzkő Bora vagyok. Éveken keresztül küzdöttem evészavarral, 18 évesen döntöttem úgy, hogy elég volt belőle. A gyógyulásomban egyszer csak eljutottam oda, hogy másokon is szeretnék segíteni. Szeretném, ha tudnák, hogy lehetséges az, ami ott lent lehetetlennek tűnik.
2023 őszén kerestem fel Varga Grétát – korábban Gréta és Kohnlé dr. Papp Ildikó Online Evészavar Csoportjába jártam, és rengeteget kaptam tőlük –, hogy közösen gondolkodjunk a sajátélményű segítségnyújtás lehetséges útjain. Gréta és a Belvárosi Evészavar Műhely jóvoltából indult el az önsegítő online csoportunk evészavarból gyógyulóknak, illetve gyógyultaknak, amihez csatlakozott hozzám Szabó Tami és Király Lilien is.
Ez a csoport nekem is rengeteget ad minden alkalommal. Az evészavarban a magány a legerősebb. Jó szembesülni vele újra és újra, hogy nem vagyunk egyedül. Együtt csináljuk!
Tamival és Lilivel indítottuk el a Segítség, evészavaros a gyerekem! ismeretterjesztő előadást is, melyben a saját történeteinken, tapasztalatainkon, illetve az ő szakmai ismereteiken keresztül igyekszünk minél érthetőbbé tenni az evészavarokat és közelebb hozni a hozzátartozókhoz, hogy mivel is állnak szemben. Nagyon örülök, hogy egy ilyen csapat tagja lehetek! ☀️
Király Lilien
Király Lilien vagyok, pszichológusjelölt, az ELTE PPK klinikai- és egészségspecializáció MA hallgatója. Több éve aktívan önkénteskedek egy fővárosi pszichiátrián, illetve a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítványnál. Kutatási területem az evészavarok mellett, az önegyüttérzés, szégyen és stigmatizáció. Terveim között szerepel a sématerápiás módszer kitanulása, melyben már 150 órányi sajátélményem van. Továbbá a művészetterapeuta cím megszerzése, ugyanis hiszek a zene és az alkotás gyógyító erejében.
Pályaválasztásom tekinthető egyfajta poszttraumás fejlődési szakasznak is, ugyanis még küzdöttem az evészavarral, amikor elhatároztam, hogy mindenképpen ezzel szeretnék foglalkozni. Ekkor voltam kb. 17 éves és szerencsére az evészavarból kigyógyultam, de a motivációm a segítéshez és pszichológiához azóta csak erősebb lett. Valahogy semmilyen más területet nem éreznék ennyire önazonosnak. Mindamellett, hogy szakmailag is aktívan képzem magam, úgy gondolom, hogy saját megéléseim és önismereti élményeim is hozzáadnak ahhoz, hogy megfelelő és adekvát segítséget tudjak nyújtani.
„Az én testem az én otthonom”. Leginkább ez az a mondat, amit igazán sajátomnak érzek. Így egyik fő célom, hogy segítsek kialakítani másoknak is önmagukkal kapcsolatban ezt az érzést és belső biztonságot.